poniedziałek, 7 listopada 2011

Eredivisie. Ajax pokonany 4:6 w Utrechcie

Piłkarze Ajaxu Amsterdam

W niedzielnym meczu 12. kolejki holenderskiej ekstraklasy pomiędzy Utrechtem, a Ajaxem Amsterdam padło aż 10 goli! Mimo, że to mistrzowie kraju jako pierwsi zdobyli bramkę na stadionie Galgenwaard, to przegrali aż 4:6.

Ajax wyszedł na prowadzenie po golu strzelonym już w ósmej minucie gry przez Dmitria Bulykina, jednak po chwili dwie bramki w odstępie sześciu minut zdobyli gospodarze. Ich autorami byli Nana Asare i Eduoard Duplan. Przed przerwą Ajax zdołał jednak ponownie wyjść na prowadzenie, a to za sprawą dwóch trafień Andre Oijera i ponownie Bulykina - kolejno w 32. i 41. minucie.

Druga część spotkania zaczęła się jednak fantastycznie dla gospodarzy, którzy w przeciągu pięciu minut zaaplikowali rywalom trzy bramki! Na listę strzelców wpisali się kolejno Daan Bovenberg, Jacob Mulenga oraz Asare i było już 5:3. Ajax w 72. minucie zdobył kontaktowego gola - jego autorem był Christian Eriksen. Jednak zamiast wyrównać goście stracili jeszcze jedną bramkę. W 90. min. Vermeera pokonał Anouar Kali ustalając tym samym wynik meczu.